2019/2020 SPW Basketball League Session 2 Look Who's Coming | | |
Divisions will be finalized by December 18 | | | |
please email Blake Marchant bmarchant@sportsplexwest.com if your team is listed incorrectly |
last updated 12/18 4:00pm | | | | |
| | | | |
1st Boys Red | | 3rd Boys | | 5th Boys |
ADM Tigers (Roder) DII | | Ballers (Simpson) DI | | Bulldogs (Rude) DII |
Iowa Saints (Mickelson) DI | | Eason Heat (Loeffelholz) DII | | Iowa Battlers Black (Phillips) DII |
Johnston Dragons (Eisentrager) DI | | Flyers (Wiig) DI | | Iowa Battlers Girls (Phillips) DIII |
Star Screamers (McGargill) DII | | Iowa Battlers (Phillips) DIII | | Iowa Battlers White (Phillips) DII |
Thunder (Klein) DI | | Knights (Schiltz) DII | | Johnston Force (Wulfekuhle) DIII |
Waukee Knights (Schmidt) DI | | Thunder (Johnston) DIII | | Waukee Aces (Klehn) DII |
Waukee Tomahawks (McDermott) DII | | Waukee Wicked (Ridout) DII | | Waukee Crush (Reis) DII |
Wildcats (Flynn) DI | | Waukee Wizards (Teeter) DII | | |
| | Wolves (Jackovin) DII | | 6th Boys |
1st Boys White | | House Team #1 (TBD) DIII | | Ignit (Ross) DII |
Avengers (Drey) DIII | | | | Iowa Battlers White (Phillips) DIII |
Bulldogs (Blome) DIII | | 4th Boys (matchups by hand) | | Outlaws (Heying) DIII |
DCG Mustangs (Grimm) DII | | Bolts (Sunderman) DII | | Panthers (Mulera) DII |
House Team #1 (TBD) DIII | | DCG Ballers (Jackson) DIII | | Riders Silver (Boerner) DII |
House Team #2 (TBD) DIII | | House Team #1 (TBD) DIII | | Wolverines (Vize) DII |
Iowa Storm (Lewis) DIII | | Hurricanes (Heselbarth) DIII | | House Team #1 (TBD) DIII |
Legends (Moen) DIII | | Iowa Battlers Black (Phillips) DI | | |
SFA Saints (Flander) DIII | | Iowa Battlers White (Phillips) DIII | | |
Swish 2 (Velky) DII | | JBC White (Franzeen) DIII | | 1st Girls |
Team Swish (Johnston) DII | | Waukee Hawkeyes 3rd (Hogenson) DII | | Hotshots (Baumhover) |
Waukee Thunder (Blackford) DII | | Waukee Kings (Hage) DIII | | |
Waukee Tropics (Weinschenk) DIII | | Waukee Rampage (Dinsmore) DII | | 8th Girls |
| | Waukee Rockets (Johnson) DII | | Tigers (Remsburg) |
2nd Boys | | Waukee Warriors (Carr) DII | | |
ADM Ballers (Woerdehoff) DII | | Waukee Wolves (Flynn) DI | | |
ADM Tigers (Ausdemore) DI | | West Des Moines Swish (Ferguson) DII | | |
DCG Mustans (Smothers) DII | | Wolfpack (Cuddeback) DII | | |
Energy (Parrott) DII | | | | |
Fighting Irish (Palazzo) DI | | | | |
SFA Bulls (Sullivan) DII | | | | |
SFA Celtics (Umthun) DIII | | | | |
Waukee Lady Gators (Kooken) DIII | | | | |
West Des Moines Tigers (Trygstad) DII | | | | |
West Des Moines Wolves (Rude) DI | | | | |
House Team #1 (TBD) DIII | | | | |
House Team #2 (TBD) DIII | | | | |