5U/6U – 3-4 teams
5U/6U HT #1 ( Hernandez)
5U/6U HT #2 (TBD)
5U/6U HT #3, (TBD)
5U/6U HT #4, wait list started
7U – 9 teams
ADM Tigers (Rickert)
Knights (Drury)
Orioles (Travis)
Urbandale J-Hawks (Featherston)
Waukee Cubs (Flack)
7U HT #1/Red Sox (Palizzolo/Oetker)
7U HT #2 (Rude/Leonard/Olson)
7U HT #3 (Meirotto/Tiffany)
7U HT #4/KC Royals (Eivins/Rushing)
8U – 12 teams
Cubs (Brimeyer)
DCG Select 8U (Galvin)
DSM Avengers 8U (Denham)
Norwalk Naturals (Bentz)
Scarlet Vipers (Thomas)
Waukee Huskies (Houdeshell)
8U HT #1/Iowa Sticks Red (Beinke/Miller)
8U HT #2/Orioles (Macri/Stock)
8U HT #3 (Sittig)
8U HT #4 (McCrea)
8U HT #5 (Glovic)
8U HT #6/Jr Tigers (Schoerbel)
8U HT #7, wait list started
9U – 16 teams
DSM Avengers 9U (Denham)
Grand View Sluggers (Bachman)
Iowa Elite B.A.T.S. (Mason)
Iowa Sticks Red 8U (Craig)
Johnston Knights (Snyder)
MVP Heat (Glatt)
Norwalk Naturals 2027 (Thompson
Sand Lot Sluggers (McDaniel)
South Side Sharks (Cutler)
Waukee Force (Bodensteiner)
Waukee Panthers (Sehnert)
Waukee Wildcats (Van Wyk)
WDM Tigers (Wittgraf)
9U HT #1 (Lyons/Biggs)
9U HT #2 (Deacon/Jensen)
9U HT #3 (Wiley)
10U – 11 teams
Ankeny Ambush (Hans)
Des Moines Lions (Shimp)
Earlham Cardinals (Winey)
Iowa Sticks (Palazzo)
Pleasantville Trojans (Mesecher)
WDM Bombers (Kling)
WDM Knights (Hein)
West Des Moines Lions (Jimenez)
10U HT #1 (Schmidt/White/Burton)
10U HT #2/DM Yard Goats (Umthum/Crane/Drury)
10U HT #3 (Koester/Hoelker/Vize)
11U – 5 teams
DCG Mustangs (Isenhart)
Purple Reign (Andrew)
RV Bandits Black (Hermann)
11U HT #1/Sharks (Pierson)
11U HT #2 (Holt/Pittman)
11U HT #3, wait list started
12U – 8 teams
3Ts All Stars (McGuire)
Grand Slam Crush (Andrews)
Iowa Crusaders (Webb)
Jethros (Plum)
Norwalk Spears (Wolfe)
Riders 12U (Gostomski)
TBD (Pruett)
12U HT #1/Sandlot (Eklund)
12U HT #2, wait list started
13U – 14 teams
Central Iowa Redbirds (Ralston)
Cobras (Walton)
Grand Slam Cougars (Goecke)
Iowa Moonshots 13U (Turpin)
Kings (Julander)
Mudcats-Jethros (VanArkel)
MVP Golden Spikes (Cox)
Sticks Black (Frosheiser)
TITANS Baseball (Navy) (Beery)
Walnut Creek Cardinals (Clark)
WDM Saints (Clendenin)
13U HT #1 (Adair)
13U HT #2/Waukee Tornados (Richards)
13U HT #3/Chain Gang (Schmaltz/Stream)
14U – 5 teams
MVP Tigers (Martin)
No Limit Soldjas (Van Wyk)
14U HT #1 (Asche)
14U HT #2 (Gioffredi)
14U HT #3/HP All Stars (Boomershine)
14U HT #4, wait list started