Home|Sign In
Bball League 2018-19 Session1 3rd Grade Boys    (October 2018)
Standings | Schedule | News | Details | Track This League/Tournament

  League News

  Bball League 2018-19 Session1 3rd Grade Boys Standings Print
  GP  W  L  T  GF  GA  PTS  GD  WP 
Sport Court Storm (Orban) 000000000.000
Waukee Force (Bodensteiner) 000000000.000
Waukee Warriors (Carr) 000000000.000
Bulls (Gosselink) 000000000.000
DCG Ballers (Jackson) 000000000.000
DCG Mustangs (Grimm) 000000000.000
Iowa Flames (Sunderman) 000000000.000
Norwalk Warriors (Eisele) 000000000.000
Saints (Doud) 000000000.000
Shockers (Cunningham) 000000000.000
Shooting Stars (Heying) 000000000.000
Waukee Shooting Rockets (Johns 000000000.000
Waukee Rampage (Dinsmore) 000000000.000
Waukee Thunder (Larson) 000000000.000
Waukee Wolves (Smith) 000000000.000
Westside Swish (Ferguson) 000000000.000
Wolfpack (Van Bruggen) 000000000.000
Wolves (Goecke) 000000000.000
3rd Boys House Team #2 (TBD) 000000000.000

  Bball League 2018-19 Session1 3rd Grade Boys Schedule Print
DateHome AwayTime/StatusVenueGame TypeOfficials
Mon-Oct 29   Waukee Force (Bodensteiner)  v  DCG Ballers (Jackson) 6:00 PM The U Court 2 Regular 
Thu-Nov 1   Bulls (Gosselink)  v  Iowa Flames (Sunderman) 6:50 PM The U Court 2 Regular 
Fri-Nov 2   Waukee Shooting Rockets (Johns  v  Waukee Wolves (Smith) 6:50 PM The U Court 1 Regular 
Fri-Nov 2   Shockers (Cunningham)  v  Waukee Rampage (Dinsmore) 6:50 PM The U Court 2 Regular 
Fri-Nov 2   DCG Mustangs (Grimm)  v  Saints (Doud) 7:40 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 3   DCG Ballers (Jackson)  v  Wolfpack (Van Bruggen) 12:25 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 3   Bulls (Gosselink)  v  Wolves (Goecke) 1:15 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 3   Iowa Flames (Sunderman)  v  Waukee Wolves (Smith) 2:05 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 3   Shockers (Cunningham)  v  Waukee Shooting Rockets (Johns 2:55 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 3   Saints (Doud)  v  Waukee Rampage (Dinsmore) 3:45 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 3   Norwalk Warriors (Eisele)  v  Waukee Thunder (Larson) 4:40 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 3   Shooting Stars (Heying)  v  Sport Court Storm (Orban) 5:30 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 4   Norwalk Warriors (Eisele)  v  Shooting Stars (Heying) 9:00 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 4   Waukee Warriors (Carr)  v  Sport Court Storm (Orban) 9:50 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 4   Westside Swish (Ferguson)  v  DCG Mustangs (Grimm) 11:30 AM The U Court 1 Regular 
Mon-Nov 5   Wolfpack (Van Bruggen)  v  Waukee Force (Bodensteiner) 6:50 PM The U Court 2 Regular 
Tue-Nov 6   Wolfpack (Van Bruggen)  v  Wolves (Goecke) 6:50 PM The U Court 1 Regular 
Tue-Nov 6   Shooting Stars (Heying)  v  Westside Swish (Ferguson) 7:40 PM The U Court 1 Regular 
Tue-Nov 6   Iowa Flames (Sunderman)  v  Sport Court Storm (Orban) 7:40 PM The U Court 2 Regular 
Fri-Nov 9   Waukee Warriors (Carr)  v  Norwalk Warriors (Eisele) 6:00 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 10   DCG Mustangs (Grimm)  v  Shockers (Cunningham) 10:40 AM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 10   Waukee Rampage (Dinsmore)  v  DCG Ballers (Jackson) 11:30 AM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 10   Waukee Wolves (Smith)  v  Saints (Doud) 1:15 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 10   Shockers (Cunningham)  v  Waukee Warriors (Carr) 2:05 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Nov 10   Waukee Shooting Rockets (Johns  v  Wolves (Goecke) 2:55 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 11   Bulls (Gosselink)  v  Waukee Wolves (Smith) 9:50 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 11   DCG Ballers (Jackson)  v  Saints (Doud) 10:40 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 11   Waukee Rampage (Dinsmore)  v  DCG Mustangs (Grimm) 11:30 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 11   Wolves (Goecke)  v  Norwalk Warriors (Eisele) 12:25 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 11   Waukee Shooting Rockets (Johns  v  Waukee Warriors (Carr) 2:05 PM The U Court 1 Regular 
Mon-Nov 12   Waukee Thunder (Larson)  v  Westside Swish (Ferguson) 6:00 PM The U Court 2 Regular 
Mon-Nov 12   Shooting Stars (Heying)  v  Iowa Flames (Sunderman) 6:50 PM The U Court 1 Regular 
Mon-Nov 12   Sport Court Storm (Orban)  v  Waukee Force (Bodensteiner) 6:50 PM The U Court 2 Regular 
Tue-Nov 13   Waukee Force (Bodensteiner)  v  Waukee Thunder (Larson) 6:50 PM The U Court 1 Regular 
Wed-Nov 14   Sport Court Storm (Orban)  v  Waukee Rampage (Dinsmore) 6:00 PM The U Court 2 Regular 
Fri-Nov 16   Saints (Doud)  v  Waukee Force (Bodensteiner) 7:40 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 17   Wolfpack (Van Bruggen)  v  Waukee Thunder (Larson) 9:00 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 17   Waukee Wolves (Smith)  v  Shockers (Cunningham) 9:50 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 17   Norwalk Warriors (Eisele)  v  Westside Swish (Ferguson) 10:40 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 17   Iowa Flames (Sunderman)  v  Waukee Warriors (Carr) 11:30 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 17   DCG Ballers (Jackson)  v  Wolves (Goecke) 12:25 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 17   Shooting Stars (Heying)  v  Bulls (Gosselink) 1:15 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 17   DCG Mustangs (Grimm)  v  Waukee Shooting Rockets (Johns 2:05 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Nov 18   Waukee Thunder (Larson)  v  Bulls (Gosselink) 9:50 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 18   Iowa Flames (Sunderman)  v  Waukee Force (Bodensteiner) 10:40 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 18   Waukee Warriors (Carr)  v  Shooting Stars (Heying) 12:25 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 18   Westside Swish (Ferguson)  v  Shockers (Cunningham) 1:15 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 18   Sport Court Storm (Orban)  v  Saints (Doud) 2:05 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 18   Bulls (Gosselink)  v  DCG Mustangs (Grimm) 2:55 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 18   Waukee Shooting Rockets (Johns  v  DCG Ballers (Jackson) 3:45 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 18   Waukee Wolves (Smith)  v  Norwalk Warriors (Eisele) 4:40 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 18   Waukee Rampage (Dinsmore)  v  Wolfpack (Van Bruggen) 5:30 PM The U Court 1 Regular 
Tue-Nov 20   Wolves (Goecke)  v  Westside Swish (Ferguson) 6:00 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 25   Wolves (Goecke)  v  Shockers (Cunningham) 9:00 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 25   Sport Court Storm (Orban)  v  DCG Ballers (Jackson) 9:50 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 25   Saints (Doud)  v  Bulls (Gosselink) 10:40 AM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 25   Norwalk Warriors (Eisele)  v  Wolfpack (Van Bruggen) 12:25 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 25   Waukee Wolves (Smith)  v  Shooting Stars (Heying) 1:15 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 25   Westside Swish (Ferguson)  v  Waukee Force (Bodensteiner) 2:05 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Nov 25   Waukee Thunder (Larson)  v  Waukee Shooting Rockets (Johns 2:55 PM The U Court 1 Regular 
Tue-Nov 27   Waukee Force (Bodensteiner)  v  Bulls (Gosselink) 6:50 PM The U Court 1 Regular 
Tue-Nov 27   Westside Swish (Ferguson)  v  Waukee Wolves (Smith) 7:40 PM The U Court 2 Regular 
Fri-Nov 30   DCG Mustangs (Grimm)  v  Sport Court Storm (Orban) 5:10 PM SPW Court 2 Regular 
Fri-Nov 30   Wolves (Goecke)  v  Iowa Flames (Sunderman) 6:50 PM The U Court 2 Regular 
Fri-Nov 30   Waukee Rampage (Dinsmore)  v  Waukee Warriors (Carr) 7:40 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Dec 1   Shockers (Cunningham)  v  Norwalk Warriors (Eisele) 9:00 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 1   Waukee Warriors (Carr)  v  Waukee Thunder (Larson) 9:50 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 1   Saints (Doud)  v  Wolfpack (Van Bruggen) 10:40 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 1   Wolves (Goecke)  v  Shooting Stars (Heying) 11:30 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 1   Iowa Flames (Sunderman)  v  DCG Mustangs (Grimm) 12:25 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 1   DCG Ballers (Jackson)  v  Waukee Thunder (Larson) 1:15 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 1   Waukee Shooting Rockets (Johns  v  Waukee Rampage (Dinsmore) 2:05 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 2   Norwalk Warriors (Eisele)  v  Saints (Doud) 1:15 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 2   Shooting Stars (Heying)  v  DCG Ballers (Jackson) 2:05 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 2   Wolfpack (Van Bruggen)  v  Waukee Shooting Rockets (Johns 2:55 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 2   Waukee Thunder (Larson)  v  Shockers (Cunningham) 3:45 PM The U Court 1 Regular 
Sat-Dec 8   Shockers (Cunningham)  v  Wolfpack (Van Bruggen) 11:30 AM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 8   Saints (Doud)  v  Shooting Stars (Heying) 12:25 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 8   DCG Ballers (Jackson)  v  Norwalk Warriors (Eisele) 1:15 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 8   Waukee Wolves (Smith)  v  Wolves (Goecke) 2:05 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 8   Waukee Force (Bodensteiner)  v  Waukee Shooting Rockets (Johns 2:55 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 8   Bulls (Gosselink)  v  Waukee Rampage (Dinsmore) 3:45 PM SPW Court 2 Regular 
Sat-Dec 8   Sport Court Storm (Orban)  v  Westside Swish (Ferguson) 3:45 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 8   Waukee Thunder (Larson)  v  Iowa Flames (Sunderman) 4:40 PM The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 8   Waukee Warriors (Carr)  v  DCG Mustangs (Grimm) 5:30 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 9   Westside Swish (Ferguson)  v  Waukee Warriors (Carr) 1:15 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 9   Wolfpack (Van Bruggen)  v  Bulls (Gosselink) 2:05 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 9   Waukee Force (Bodensteiner)  v  Sport Court Storm (Orban) 2:55 PM The U Court 1 Regular 
Sun-Dec 9   Waukee Rampage (Dinsmore)  v  Iowa Flames (Sunderman) 2:55 PM The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 9   DCG Mustangs (Grimm)  v  Waukee Wolves (Smith) 3:45 PM The U Court 1 Regular 

Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2018 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use