Home|Sign In
Bball League 2018-19 Session1 6th7th Grade Boys    (October 2018)
Standings | Schedule | News | Details | Track This League/Tournament

  Bball League 2018-19 Session1 6th7th Grade Boys Standings Print
  GP  W  L  T  GF  GA  PTS  GD  WP 
Squadron 6th (Jones) 10910489251272380.900
Ignit 6th (Woods) 10820482249242330.800
Waukee Flyers 6th (Attleson) 10820342231241110.800
Iowa Swish Orange 6th (Flori) 1073035227621760.700
DMCS Lions 6th (Clement) 1064036727218950.600
Waukee Knights 6th (Vinyard) 1055032529015350.500
Waukee Rampage 6th (Klemesrud) 1046025026812-180.400
Battalion 6th (McNeley) 103702333399-1060.300
6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) 102801863716-1850.200
Clive Ninjas (Patrick) 102801403746-2340.200
6th7th Boys House Team #2 (Anderson) 101901704153-2450.100
TBD 1 000000000.000
TBD 2 000000000.000

  Bball League 2018-19 Session1 6th7th Grade Boys Schedule Print
DateHome AwayTime/StatusVenueGame TypeOfficials
Mon-Oct 29   Iowa Swish Orange 6th (Flori) 36 - 21 Waukee Rampage 6th (Klemesrud) Complete The U Court 1 Regular 
Mon-Oct 29   Ignit 6th (Woods) 32 - 21 Waukee Knights 6th (Vinyard) Complete The U Court 2 Regular 
Wed-Oct 31   Battalion 6th (McNeley) 12 - 40 Iowa Swish Orange 6th (Flori) Complete SPW Court 2 Regular 
Wed-Oct 31   6th7th Boys House Team #2 (Anderson) 8 - 55 DMCS Lions 6th (Clement) Complete The U Court 2 Regular 
Wed-Oct 31   Waukee Knights 6th (Vinyard) 17 - 54 Squadron 6th (Jones) Complete The U Court 1 Regular 
Thu-Nov 1   6th7th Boys House Team #2 (Anderson) 12 - 34 6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) Complete The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 3   DMCS Lions 6th (Clement) 37 - 14 Clive Ninjas (Patrick) Complete SPW Court 2 Regular 
Sat-Nov 3   Waukee Flyers 6th (Attleson) 44 - 6 6th7th Boys House Team #2 (Anderson) Complete SPW Court 2 Regular 
Sat-Nov 3   Ignit 6th (Woods) 54 - 17 Waukee Rampage 6th (Klemesrud) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Nov 4   Waukee Flyers 6th (Attleson) 42 - 8 Clive Ninjas (Patrick) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Nov 4   DMCS Lions 6th (Clement) 59 - 15 6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) Complete SPW Court 2 Regular 
Wed-Nov 7   Squadron 6th (Jones) 38 - 35 Ignit 6th (Woods) Complete The U Court 1 Regular 
Wed-Nov 7   Battalion 6th (McNeley) 24 - 47 Waukee Knights 6th (Vinyard) Complete The U Court 2 Regular 
Wed-Nov 7   Squadron 6th (Jones) 34 - 30 Iowa Swish Orange 6th (Flori) Complete The U Court 1 Regular 
Wed-Nov 7   Waukee Flyers 6th (Attleson) 22 - 24 Battalion 6th (McNeley) Complete The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 10   Ignit 6th (Woods) 72 - 10 Clive Ninjas (Patrick) Complete SPW Court 2 Regular 
Sat-Nov 10   6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) 8 - 32 Waukee Rampage 6th (Klemesrud) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Nov 11   Clive Ninjas (Patrick) 19 - 15 6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Nov 11   Waukee Rampage 6th (Klemesrud) 39 - 9 6th7th Boys House Team #2 (Anderson) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Nov 11   DMCS Lions 6th (Clement) 29 - 30 Waukee Flyers 6th (Attleson) Complete SPW Court 2 Regular 
Mon-Nov 12   Waukee Knights 6th (Vinyard) 40 - 42 Iowa Swish Orange 6th (Flori) Complete The U Court 2 Regular 
Tue-Nov 13   Waukee Knights 6th (Vinyard) 36 - 9 6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) Complete SPW Court 2 Regular 
Wed-Nov 14   Clive Ninjas (Patrick) 8 - 33 Iowa Swish Orange 6th (Flori) Complete SPW Court 2 Regular 
Wed-Nov 14   Battalion 6th (McNeley) 15 - 44 Ignit 6th (Woods) Complete The U Court 1 Regular 
Wed-Nov 14   Squadron 6th (Jones) 59 - 33 DMCS Lions 6th (Clement) Complete The U Court 2 Regular 
Thu-Nov 15   Battalion 6th (McNeley) 31 - 37 Squadron 6th (Jones) Complete The U Court 2 Regular 
Sat-Nov 17   Waukee Rampage 6th (Klemesrud) 20 - 34 Waukee Flyers 6th (Attleson) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Nov 18   Clive Ninjas (Patrick) 23 - 12 6th7th Boys House Team #2 (Anderson) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Nov 18   6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) 17 - 27 Waukee Flyers 6th (Attleson) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Nov 18   Waukee Rampage 6th (Klemesrud) 19 - 26 DMCS Lions 6th (Clement) Complete SPW Court 2 Regular 
Mon-Nov 19   Iowa Swish Orange 6th (Flori) 29 - 41 Ignit 6th (Woods) Complete The U Court 2 Regular 
Mon-Nov 19   6th7th Boys House Team #2 (Anderson) 18 - 42 Waukee Knights 6th (Vinyard) Complete The U Court 2 Regular 
Sun-Nov 25   Waukee Flyers 6th (Attleson) 40 - 22 Waukee Knights 6th (Vinyard) Complete SPW Court 2 Regular 
Mon-Nov 26   6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) 15 - 61 Ignit 6th (Woods) Complete The U Court 1 Regular 
Mon-Nov 26   Iowa Swish Orange 6th (Flori) 37 - 14 6th7th Boys House Team #2 (Anderson) Complete The U Court 2 Regular 
Wed-Nov 28   DMCS Lions 6th (Clement) 36 - 23 Waukee Knights 6th (Vinyard) Complete The U Court 1 Regular 
Wed-Nov 28   Iowa Swish Orange 6th (Flori) 39 - 25 Waukee Flyers 6th (Attleson) Complete The U Court 1 Regular 
Wed-Nov 28   Battalion 6th (McNeley) 23 - 43 Squadron 6th (Jones) Complete The U Court 2 Regular 
Wed-Nov 28   6th7th Boys House Team #2 (Anderson) 26 - 86 Squadron 6th (Jones) Complete The U Court 1 Regular 
Wed-Nov 28   6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) 20 - 43 Battalion 6th (McNeley) Complete The U Court 2 Regular 
Thu-Nov 29   Clive Ninjas (Patrick) 10 - 58 Squadron 6th (Jones) Complete The U Court 2 Regular 
Thu-Nov 29   Waukee Rampage 6th (Klemesrud) 19 - 33 Battalion 6th (McNeley) Complete The U Court 2 Regular 
Sat-Dec 1   Clive Ninjas (Patrick) 16 - 30 Waukee Rampage 6th (Klemesrud) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Dec 2   6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) 41 - 27 6th7th Boys House Team #2 (Anderson) Complete The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 2   Waukee Rampage 6th (Klemesrud) 37 - 13 Clive Ninjas (Patrick) Complete The U Court 2 Regular 
Mon-Dec 3   Ignit 6th (Woods) 52 - 32 DMCS Lions 6th (Clement) Complete The U Court 1 Regular 
Wed-Dec 5   DMCS Lions 6th (Clement) 29 - 14 Battalion 6th (McNeley) Complete The U Court 1 Regular 
Wed-Dec 5   Ignit 6th (Woods) 50 - 28 Iowa Swish Orange 6th (Flori) Complete The U Court 2 Regular 
Wed-Dec 5   Squadron 6th (Jones) 25 - 34 Waukee Flyers 6th (Attleson) Complete The U Court 1 Regular 
Fri-Dec 7   Waukee Flyers 6th (Attleson) 44 - 41 Ignit 6th (Woods) Complete SPW Court 2 Regular 
Sun-Dec 9   Waukee Knights 6th (Vinyard) 38 - 19 Clive Ninjas (Patrick) Complete The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 9   Waukee Knights 6th (Vinyard) 39 - 16 Waukee Rampage 6th (Klemesrud) Complete The U Court 2 Regular 
Sun-Dec 9   Iowa Swish Orange 6th (Flori) 38 - 31 DMCS Lions 6th (Clement) Complete The U Court 1 Regular 
Sun-Dec 9   6th7th Boys House Team #2 (Anderson) 38 - 14 Battalion 6th (McNeley) Complete The U Court 1 Regular 
Sun-Dec 9   Squadron 6th (Jones) 55 - 12 6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) Complete The U Court 2 Regular 
Wed-Dec 12   Iowa Swish Orange 6th (Flori) 35 - 28 DMCS Lions 6th (Clement) Complete The U Court 1 Postseason 
Fri-Dec 14   Squadron 6th (Jones) 32 - 18 Iowa Swish Orange 6th (Flori) Complete The U Court 1 Postseason 
Fri-Dec 14   Waukee Flyers 6th (Attleson) 27 - 43 Ignit 6th (Woods) Complete The U Court 2 Postseason 
Sat-Dec 15   Clive Ninjas (Patrick) 28 - 22 6th7th Boys House Team #3 (Vulgamott) Complete SPW Court 2 Postseason 
Sun-Dec 16   Battalion 6th (McNeley) 47 - 17 6th7th Boys House Team #2 (Anderson) Complete The U Court 1 Postseason 
Tue-Dec 18   Squadron 6th (Jones)  v  Ignit 6th (Woods) 7:40 PM The U Court 1 Postseason 
Tue-Dec 18   Waukee Knights 6th (Vinyard)  v  Clive Ninjas (Patrick) 7:40 PM The U Court 2 Postseason 
Tue-Dec 18   Waukee Rampage 6th (Klemesrud)  v  Battalion 6th (McNeley) 8:30 PM The U Court 2 Postseason 
Wed-Dec 19   TBD 1  v  TBD 2 6:50 PM The U Court 1 Postseason 

Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2018 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use