2015-16 Basketball League Season 2 Look Who's Coming | | |
*Divisions will not be final until around Dec 14 | | |
*please email pam@sportsplexwest.com if your team is listed incorrectly | |
last updated 12/18/15 @ 7am | | |
| | |
1st Grade Boys Red (top), Cross Court & 8ft Hoops | | 4th Grade Boys, Full Court 10ft Hoops, HS Rules |
Central Iowa Shooters (Tracy) | | ADM Tigers (Garton) |
Johnston Dragons (Pedersen) | | Capital City Breakers (Bates) |
Kingdom Hoops Elite (Headlee) | | Iowa Battlers 3rd (Johnson) |
Mustangs Hoops (Perrin) | | Iowa Battlers 4th (Brown) |
Waukee Knights (Eastman) | | Iowa Swish Blue 3rd (Flori) |
Waukee Lightning (Johnson) | | Norwalk Warriors 3rd (Thomas) |
| | Urbandale Energy (Wolfson) |
1st Grade Boys White (bottom), Cross Court & 8ft Hoops | | Waukee Rage (Schneider) |
DCG Mustangs (Jorgensen) | | 4th Boys House Team #1 (Loots) 8/10 - Royal Blue |
Kingdom Hoops K Elite (Headlee) | | 4th Boys House Team #2 (Tedesco) 7/10 - Green |
Lightning FAST (Smith) | | |
Norwalk Warriors (Mills) | | 5th/6th Boys, Full Court 10ft Hoops, HS Rules |
RAPTORS (Laffoon) | | Iowa Battlers 4th (Phillips) |
SFA Saints (Link) | | Iowa Battlers 5th (Brown) |
Volunteers (McKay) - Royal Blue | | Iowa Battlers 5th (Gutschenritter) |
Walnut Hills Ninjas (Masters) | | JBC Purple 5th (Anderson) |
Warriors (Larson) | | Waukee Zone 5th (Sammler) |
Waukee Storm (Scott) | | Fury 6th (Navarro) |
1st Boys House Team #1 (Gross) 8/10 - Green | | Jungo (McClurg) 6th - Royal Blue |
1st Boys House Team #2 (Schleusner) 8/10 - Maroon | | Spartans 6th (Smith) DIII - Maroon |
| | Wildcats 6th (Rosno) |
2nd Grade Boys, Cross Court & 8ft Hoops | | WDM Swish 6th (Larson) |
ADM Tigers (Bryte) | | |
Ankeny 2026 (Wilson) | | 6th/7th Boys, Full Court 10ft Hoops, HS Rules |
Bearcats (Kalb) | | Iowa Battlers 6th (Moore) |
DCG Mustangs (Johnson) | | WDM Thunder 6th (Weissenburger) |
Iowa Battlers 2nd (Moore) | | Iowa Battlers 7th (Phillips) |
Iowa Elite (Shelton) | | Space Jammer Monstars 7th (Jansen/Lee) |
Iowa Elite (Wadsworth) | | Stealth 7th (Birks) |
Iowa Hoops (Carlson) | | South Siders 7th (Harkness) |
IRISH (Fitzgerald) | | Waukee Lightning 7th (Lanz) |
Metro Heat (Johannsen) - Royal Blue | | Waukee Zone 7th (Sammler) |
Norwalk Bosses (Wilkening) | | |
Waukee Heat (Cronin) | | 2nd Grade Girls, Cross Court & 8ft Hoops |
Westside Swish (Hoppe) | | ADM Pink Tigers (Doll) |
Wildcats (Jenkins) | | Crashers (Muller) |
WDM Hawks (DeGroote) | | HotShots (Jepson) |
Bulldogs (Pistillo) | | Pink Pirates (Oetker) |
Maroons (Bliss) - Maroon | | Waukee Spurs (Walton) |
Waukee Saints (Fuhrman/Rice) | | WG Hawks (Achenbach) |
2nd Boys House Team #1 (Gosselink) 9/10 - Green | | |
| | 3rd Grade Girls, Cross Court & 9ft Hoops |
3rd Grade Boys Red (top), Full Court 9ft Hoops (cross court rules) | | Bulldog Ballerz (White) |
Iowa Swish Orange (Flori) | | Iowa Lady Battlers 2nd/3rd (Brown) |
Lions (Clement) | | Pink Pandas (Rix) |
ST T Warriors (Paoli) | | Stars (McFarland) |
Waukee Knights (Vinyard) | | TBD (Delleman) - Navy |
Waukee Scorpions (Hayes) | | |
Westridge Tigers (Stein) | | |
| | |
3rd Grade Boys White (bottom), Full Court 9ft Hoops (cross court rules) | |
Bulldogs (Teeter) | | |
Mustangs (Schwantes) | | |
Thunder (Dolan) | | |
Urbandale Energy (Wolfson) | | |
W-G Hawks (Petersen) | | |
3rd Boys House Team #1 (Strobel) 8/10 - Green | | |